פירוק שיתוף – זכות לבקש בכל עת

זכותו של אחד מבני-הזוג לדרוש את פירוק השיתוף בדירת המגורים אינה מותנית באיזון הזכויות בין בני-הזוג, אלא היא שרירה וקיימת אף לפני חלוקת הרכוש ביניהם. למרות זאת, מוסמך בית המשפט לענייני משפחה להורות על עיכוב פירוק השיתוף בדירת המגורים אם ניכר שפירוק השיתוף בדירה עוד בטרם חלוקת הרכוש יקנה לצד אחד יתרון ממשי על פני הצד השני במסגרת ההליכים המשפטיים.

גם כאשר נכון בית המשפט להורות על פירוק שיתוף עליו להתרשם קודם כל, כי קיים הסדר מגורים חלופי לילדי בני-הזוג הקטינים ולבן הזוג המחזיק בהם במשמורתו. כל עוד לא נוכח בית המשפט, כי נמצא הסדר למגוריהם ואף לא הסדר זמני המתאים לצורכיהם, תידחה מכירת דירת המגורים ופירוק השיתוף בה יעוכב.

לעיתים, כשאחד מבני-הזוג עותר בבית המשפט לענייני משפחה לפירוק שיתוף בדירת המגורים באפשרותו של הצד השני לעתור בבית הדין הרבני בתביעה לשלום בית ובמסגרתה לבקש צו למדור ספציפי. משמעותו של צו למדור ספציפי הינה הקניית הזכות למבקש על ידי בית הדין הרבני להותיר ולהתגורר בדירת המגורים של בני-הזוג במטרה להבטיח את הסיכוי לשלום בית. לכשניתן צו למדור ספציפי אין בית המשפט לענייני משפחה יכול להתעלם ממנו. הלכה למעשה, יש בכוחו של צו למדור ספציפי כדי לסכל את פירוק השיתוף בדירת המגורים של בני-הזוג ובכל מקרה לעכב את מכירתה.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.