פירוק שיתוף במקרקעין (בדירת מגורים)

אתם בעלים משותפים בבית/דירת מגורים? הרי לכם שותפות במקרקעין. אם אתם מעוניינים לסיים את השותפות בדירת המגורים, לפרק את השיתוף או לעכב אותו, צרו קשר כבר עתה לתיאום פגישת ייעוץ עם דן לימור – משרד עורכי דין המתמחה בדיני גירושין, משפחה ופירוק שיתוף, מציע מגוון שירותים משפטיים ועומד לרשותכם בכל עת.

פירוק שיתוף בדירת מגורים, הלוא הוא פירוק שיתוף במקרקעין, הינו סיום השותפות בין בני-הזוג, השותפים, בדירת המגורים. בפועל מתבצע פירוק השיתוף במכירת והעברת הזכויות של אחד מבני-הזוג בדירת המגורים למשנהו או במכירתה למרבה במחיר וחלוקת התמורה בעד הדירה בין בני-הזוג ביחס לחלקו של כל אחד בה.

שוקלים לפרק את השיתוף בדירת המגורים? מומלץ להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום כדי לעמוד על מעמדכם המשפטי תוך בחינה כל החלופות המשפטיות העומדות לרשותכם בטרם פירוק שיתוף בדירת המגורים.

בהתאם לחוק יחסי ממון רשאי אחד מבני הזוג מסיבותיו שלו לבקש לדחות ולעכב את מועד איזון המשאבים וחלוקת הרכוש ביניהם. לעומת זאת, שונים הם פני הדברים בכל הנוגע לדירת מגורים ופירוק השיתוף בה. ביחס לדירת המגורים בני הזוג אינם כפופים לחוק יחסי ממון, אלא חוסים הם תחת הוראות חוק המקרקעין ולפיו, זכאי כל אחד מבני הזוג לדרוש פירוק שיתוף בכל עת ללא קשר למעמדם האישי, בין אם פקעו נישואיהם זה מכבר ובין אם לאו.

על כל פנים, פירוק שיתוף טומן בחובו משמעויות רבות בנסיבות מסוימות, בין אם מעורבים ילדים המתגוררים אותה שעה בדירת המגורים ובין אם קיימים הליכים משפטיים נוספים בעניינים נלווים, ועל כן כדאי להיוועץ בעורך דין משפחה אשר יתווה את הדרך ויסייע לכם להחליט אם נכון יהיה לחתור לפירוק שיתוף בדירת המגורים.

משרדנו העוסק בדיני גירושין, משפחה, ירושה, מתמחה בהליכים משפטיים שעניינם פירוק שיתוף במקרקעין באשר לדירות מגורים, נחלה ו/או משק חקלאי, קרקעות וכיוצ"ב ומעניק ליווי משפטי מקצועי, מקיף ויסודי.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.