בקשה למינוי אפוטרופוס

זקוקים במידע על מינוי אפוטרופוס? התעוררה סוגיה שעניינה אפוטרופסות? דן לימור – משרד עורכי דין, מתמחה בדיני משפחה ובסוגית אפוטרופסות, מציע לבאים בשעריו מגוון שירותים משפטיים, וטיפול מהיר ויסודי בבקשות מינוי אפוטרופוס ועומד לרשותכם בכל עת.

מינוי אפוטרופוס - דן לימור משרד עורכי דין

הצורך באפוטרופסות ובפנייה לבית המשפט לענייני משפחה במסגרת בקשת מינוי אפוטרופוס מתעוררים כאשר אדם אינו יכול, באופן קבוע או באופן זמני, לדאוג לענייניו, כולם או מקצתם, ואין מי שהוסמך ביפויי כוח, כלכלי או רפואי, לדאוג להם במקומו. או אז, יש למנות לאותו אדם, שיכונה מעתה חסוי, אפוטרופוס אשר ידאג לענייניו.

המוסד שנקרא אפוטרופסות מאפשר למעשה להיכנס לנעליו של החסוי, שמסיבות שונות אינו מסוגל לדאוג להם בעצמו, ועל ידי כך האפוטרופוס אחראי לדאוג לצרכיו ולרווחתו ולנהל את ענייניו. במסגרת הליך אפוטרופסות ובמינוי אפוטרופוס נקבע היקף תפקידו, בין אם בקשר לענייניו הגופניים-רפואיים של החסוי ובין אם בקשר לשמירת נכסיו וניהול כספיו, ובכפוף להחלטת בית המשפט, המוסמך לצמצמם או להרחיב את היקף האפוטרופסות, לגרוע מתפקידי האפוטרופוס או להוסיף עליהם.

אפוטרופסות תחת פיקוח של האפוטרופוס הכללי

למרות המטרה החיובית לשמה נועד הליך אפוטרופסות ומינוי אפוטרופוס בהגנה על אדם המוגבל ביכולתו לנהל את ענייניו באופן עצמאי, אפוטרופסות פוגעת למעשה באוטונומיה של החסוי, בכניסת האפוטרופוס לנעליו ובעצם קבלת ההחלטות במקומו. לפיכך, אפוטרופסות נתונה כל העת לפיקוח הדוק מצד האפוטרופוס הכללי מטעם משרד המשפטים הבוחן בקפדנות את כל פעולותיו של האפוטרופוס מתוך הרצון לשמור על האינטרסים ועל טובתו של החסוי.

זאת ועוד, במינוי אפוטרופוס יש כדי לשלול מהחסוי את זכותו להחליט בענייניו. על כן, בטרם ימומש צעד משמעותי זה, ייבחנו החלופות האפשריות או הקיימות לאפוטרופסות בכל מקרה, בהתאם לנסיבותיו. כך למשל יש לוודא אם החסוי העניק יפויי כוח לאחר בו הסמיך אותו לדאוג לענייניו וכיוצ"ב.

אפוטרופסות בכלל ומינוי אפוטרופוס בפרט טומנים בחובם משמעויות אדירות שצריכות להיבחן בקפדנות בטרם מוגשת בקשה למינוי אפוטרופוס לבית המשפט לענייני משפחה ולכן מומלץ להיוועץ בעורך דין משפחה אשר יסייע לכם להחליט באיזה אופן יש לפעול ועל מנת לקבל את כל הידע הדרוש, רגע לפני ראשית אפוטרופסות.

משרדנו, המטפל בצווי אפוטרופסות, מעניק ייעוץ משפטי וממליץ על החלופה העדיפה בנסיבות העניין, בתום בדיקה מדוקדקת של עובדות המקרה. כמו כן, משרדנו מקדם את ענייני האפוטרופסות בהקדם האפשרי וחותר להשיג צו מינוי אפוטרופוס במהירות המירבית.

יש לכם שאלה על אפוטרופסות? צריכים תמיכה בהגשת בקשה למינוי אפוטרופוס? יש לכם הערה או תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.