דרישה להחזר הוצאות עבר

כלל ידוע הוא בדיני מזונות, כי דמי המזונות נפסקים מיום הגשת התביעה ולא ממועד שקדם לה. על כן נשאלת השאלה מה דין ההוצאות בהן נשאה האם לבדה בגין צרכי הקטינים. הוצאות העבר מבססות עילה עצמאית ובלעדית של האם. לפיכך כדי להשיב את הוצאות העבר להן נדרשה האם ובהן נשאה לבדה, עליה להגיש תביעה נפרדת ובשמה בלבד שתיקרא תביעה להחזר הוצאות העבר.

חשוב להדגיש, כי דינם של בני-זוג אשר חיים יחדיו אינם כדין בני-זוג אשר חיים בנפרד. במקרים של בני-הזוג אשר חיים תחת קורת גג אחת, קרי, הורים אשר חיים ביחד, מתעוררת הטענה לפיה, מכירים באישה כמי שמחלה לאבי הילד על חוב זה ולמעשה ויתרה על דרישתה בהחזר הוצאות העבר. מעבר לכך קיימת חשיבות לעיתוי הגשת התביעה, שכן אין דומה תביעה שהוגשה במועד מוקדם ככל הניתן לתביעה שהוגשה בשיהוי רב העומד לאישה לרועץ, באופן שרואים בה כמי שויתרה על הוצאות העבר.

שוקלים להגיש תביעת להחזר הוצאות עבר? תביעת מזונות ילדים? מזונות אישה? משרדנו המתמחה בדיני מזונות, דיני משפחה ודיני גירושין מעניק לבאים בשעריו שירותים משפטיים מקיפים בענייני דמי מזונות, מזונות אישה ומזונות ילדים, וכן בעניין תביעה להזחר הוצאות עבר. כמו כן, משרדנו מקנה לבאים בשעריו ייצוג משפטי על ידי עורך דין מזונות, עורכי דין גירושים ועוד. הינכם מוזמנים ליצור קשר עם המשרד העומד לרשותכם בכל עת לצורך תיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין מזונות, וליהנות מקבלת חוות דעת משפטית בעניין תביעת מזונות ותביעה להחזר הוצאות עבר, להיטיב עמכם ולדעת מהם הצעדים בהם יש לנקוט.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.