דמי מדור – נגזרת ממזונות הילד

דמי מדור, שהינם דמי מגורים ואחזקת הבית, מתווספים לדמי מזונות הילדים בהם על ההורים לשאת ו/או לדמי מזונות האישה. דמי המדור המוטלים על החייב במזונות הינם נגזרת מסכום דמי השכירות או החזרי המשכנתא החודשיים בתוספת סך החיובים בגין אחזקת המגורים. למעשה חישוב דמי המדור מתווסף בסופו של יום לחישוב דמי המזונות באופן הבא: גובה דמי המדור הינו בשיעור של כ- 30% בגין ילד אחד, 40% בגין שני ילדים ו-50% בגין שלושה ילדים ויותר.

לא אחת מתעוררת מחלוקת בדבר תשלומי המשכנתא המשולמים בגין הדירה על ידי צד אחד בלבד כאשר רק אחד מההורים מתגורר בה עם הילדים. עיקר המחלוקת נסוב בחיוב בן-הזוג האחד לשאת לבדו בתשלומים החודשיים הרובצים בגין חוב המשכנתא אשר בהם הוא למעשה מגדיל את הונו ו/או קניינו של בן-הזוג השני. מדובר בסוגיה שנותרה ללא פיתרון חד משמעי, אלא מוכרעת על ידי בית המשפט בכל מקרה לגופו בהתאם לנסיבות.

מחד, תשלומים אלה אינם מענייני דמי מזונות הילדים, אלא בעלי אופי קנייני מובהק ונוגעים לרכוש המשותף שבבעלות הצדדים. למרות זאת, משנכנסו בני-הזוג בשעתם להתחייבות הכלכלית, יש לראות בהמשך תשלום המשכנתא כאמצעי להבטחת המדור, הנשען בין היתר על תשלומים הנובעים מעצם ההחזקה בדירה, מאידך.

שוקלים להגיש תביעת מזונות? משרדנו המתמחה בדיני משפחה וגירושין מעניק לבאים בשעריו שירותים משפטיים מקיפים בענייני דמי מזונות, מזונות אישה ומזונות ילדים, ומקנה להם שירותי ייצוג מטעם עו"ד מזונות, עו"ד גירושין ועוד. הינכם מוזמנים ליצור קשר עם המשרד העומד לרשותכם בכל עת לצורך תיאום פגישת ייעוץ עם עורך דין מזונות, וליהנות מקבלת חוות דעת משפטית בעניין דמי מזונות הילדים ודמי המדור.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.