תביעת מזונות

מבקשים לדעת על מזונות ילדים, החיוב במזונות וביטולו, גביית המזונות, שיעור המזונות, הגדלתם או הפחתתם? לפניכם כל הפרטים והמידע על דיני מזונות ילדים. דן לימור – משרד עורכי דין, העוסק בדיני גירושין ומשפחה מתמחה בדיני מזונות ילדים ומציע מגוון שירותים משפטיים באופן מקצועי ומקיף, בליווי אישי וצמוד בכל עת.

מקור החיוב במזונות והיקפם:

הורים נושאים בנטל המזונות של הילד, בין אם הם נשואים זה לזו ובין אם לאו. שיעור המזונות לו זכאי הילד נקבע בהתאם לצרכיו ובהתאם ליכולת הכלכלית של הוריו. כאשר נולד הילד לזוג הורים אשר אחד מהם אינו יהודי, יחול בעניינו החוק האזרחי בעניין מזונות ילדים המטיל על ההורים את חובתם לזון את ילדם בחלקים שווים ביחס להכנסות של כל אחד מהם.

לעומת זאת, כאשר הורי הילד הינם יהודים קובע הדין האישי שחל עליהם – הוא הדין העברי – את חובתו של האב לשאת בצרכיו ההכרחיים של הילד ובכלל זה בהוצאות המזון, הביגוד וההנעלה, הוצאות חינוך בסיסיות וחלק מהוצאות הדיור, עד הגיעו של הילד לגיל 15 ובעבור צרכיו שמעבר לצרכים ההכרחיים, חייבים שני ההורים במזונות ילדים באופן יחסי לפי הכנסותיהם.

אב מובטל אינו יכול להתחמק מחובתו בתשלום מזונות של בנו הקטין רק בשל העובדה שאינו עובד. צרכיו של הקטין קודמים לצרכים של האב ולכן עליו לצאת מהבית לעבוד כדי למלא את חובתו ולעשות כל שביכולתו לשם קיום חובותיו וכיסוי צרכי ילדיו, אלא אם האב סובל מנסיבה אובייקטיבית, מגבלה רפואית או מחלה הקשה, המונעת ממנו לעבוד ולהשתכר.

החל מהגיעו של הילד לגיל 15 ועד הגיעו של הקטין לגיל 18, יהיו שני הוריו חייבים בעד מזונות הילד מ'דין צדקה' לגבי כלל צרכיו ובאופן יחסי להכנסתו של כל אחד מההורים. משמעות הדבר היא שהורה יחויב בכיסוי צרכיו של הילד שמעבר לצרכים ההכרחיים כל עוד הקטין אינו יכול לספק בעצמו את מזונותיו ממקורות אחרים כגון עבודה ונכסים ובלבד שההורה מספיק אמיד לכסות את צרכיו של עצמו, של בת זוגו ושל ילדיו הקטינים.

בהגיעו של הילד לגיל 18 ועד סיום תקופת שרותו הצבאי מופחת שיעור המזונות ועומד לרוב על שליש מסך מזונות הילד ששולמו עד כה.

כדי לדעת מהו מעמדכם המשפטי והכלכלי ביחס למזונות ילדים, יותר ממומלץ להיוועץ בעורך דין משפחה הבקיא בתחום אשר יעניק לכם הגנה משפטית ויציב בפניכם את החלופות העומדות לרשותכם הנוגעות לסוגית המזונות.

משרדנו העוסק בדיני גירושין, משפחה, ירושה, מתמחה בדיני מזונות ילדים ומעניק ליווי אישי וצמוד, יסודי, מקיף ומקצועי ומסייע לצלוח בבטחה את המשא ומתן ו/או את ההליכים המשפטיים בעניין המזונות.

יש לכם שאלה? רוצים להעיר או להגיב? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.