ידועים בציבור

ידועים בציבור הינם בני-זוג שאינם נשואים זה לזו המנהלים חיי משפחה כבעל ואישה ומקיימים משק בית משותף. בקיום שני התנאים של חיים אינטימיים תחת קורת גג אחת ומשק בית המבטא את תרומת שני בני-הזוג, ניתן יהיה להכיר בבני-זוג כידועים בציבור כאשר תקופת חייהם המשותפים משתנה בכל מקרה לגופו.

מוסד הידועים בציבור התהווה מסיבות רבות ומגוונות. בין אם עסקינן בבני-הזוג מנועי חיתון אשר פונים אל דרך החיים של הידועים בציבור מתוך אילוץ הנובע מטעמים הלכתיים, ככל ובני-זוג הינם כהן וגרושה, ממזרים, חסרי דת או חד-מיניים, ובין אם עסקינן בבני-זוג אשר פונים אל דרך החיים הזו מתוך בחירה, מוסד הידועים בציבור הלך ונעשה נפוץ יותר בקרב כלל הציבור.

המשפט הישראלי היה ער לכך ובפועל היה זה בית המשפט אשר לראשונה העניק הכרה לבני-זוג כידועים בציבור המשליכה באופן ישיר על זכויותיהם וחובותיהם. מאוחר יותר המושג שהשתרש במשפט בישראל עוגן בכמה מחוקי מדינת ישראל ואט אט שודרג מעמדם של בני-הזוג הידועים בציבור עד כדי חיובים הנובעים מעצם קיומו של היחסים כידועים בציבור, לרבות בענייני ירושה, מזונות ורכוש.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.