הסכם שלום בית ולחילופין גירושין

בני-זוג שנקלעו למשבר בחיי נישואיהם לא תמיד מעוניינים להפריד כוחות ולעיתים יש בקושי שנוצר הזדמנות פז כדי להתמודד עם הבעיות והמחלוקות שנתגלעו עם הזמן בין בני-הזוג. עבור אלו המעוניינים להמשיך ביחד תוך ניסיון לצלוח את המשבר אליו נקלעו נועד הסכם שלום בית המכיל את ההסדרים אותם בני-הזוג מבקשים להחיל על עצמם מתוך תקווה, כי יצליחו להשכין שלום בית בחיי הנישואין.

אפשרות נוספת היא עריכתו של הסכם שלום בית ולחילופין גירושין שתכליתו נועדה להגשים את רצונותיהם החלופיים של בני-הזוג לתקופת חייהם המשותפים וככל ולא תהיה ברירה אזי גם לתקופה שלאחר סיומם.

בשלב הראשון פותרים בני-הזוג את המחלוקות שנתגלעו ביניהם מתוך רצונם לכונן שלום בית ולחיות יחדיו. בד בבד, מסכימים בני-הזוג וקובעים מהם ההסדרים שיוחלו במידה והם ייפרדו. כך בני-הזוג מבקשים לכונן שלום בית על פי ההסכם וככל ולא יצליחו להחזיק מעמד במסגרת הנישואין ייכנס אל תוקפו החלק השני בהסכם המתייחס לגירושין.

הסכם שלום בית ולחילופין גירושין נערך בין הצדדים על ידי עורך דין הבקיא בתחום המנחה את הצדדים בדבר הוראות אותן יחיל ההסכם ומלווה אותם בעת אישורו של ההסכם בבית הדין הרבני.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.