אלימות במשפחה

המקרים המגיעים אל פתחם של בתי המשפט ובתי הדין שעניינם אלימות במשפחה דומים במהותם אך אינם בהכרח זהים בצורתם שכן לאלימות צורות רבות: אלימות מילולית, אלימות פיסית, מקרה בודד של הטרדה או תקיפה גופנית לעומת התעללות נפשית מתמשכת. העילות הן שונות וכך גם הסעדים. כך למשל, צו הגנה האוסר כניסה לדירת המגורים לעומת צו למניעת הטרדה מאיימת במקום העבודה או במקום המפגש עם החברים.

זהות קורבנות האלימות משתנה אף היא ממקרה אחד לאחר, אולם בין שקורבן האלימות הינו אחד מבני-הזוג, לרבות ידועים בציבור, ובין שהוא קטין, הורה, סב או כל קרוב משפחה אחר, עניין לנו באלימות בתוך המשפחה.

לרוב, בן המשפחה שנפגע בעקבות האלימות מזעיק את משטרת ישראל הנקראת למקום האירוע ובהגעתה עשויה המשטרה לבקש את בן המשפחה הפוגע להתלוות עמה לתחנת המשטרה הסמוכה, לעכבו  לחקירה, להוציא צו הרחקה האוסר עליו להתקרב אל המתלונן ואף להורות על מעצרו. אך בכך אין די, שכן צו ההרחקה שיכולה משטרת ישראל הינו קצר מועד.

השירותים המשפטיים המוצעים במשרדנו, לרבות ליווי אישי וצמוד של עורך דין משפחה, עורך דין גירושין נועדו לסייע לכם לצלוח את ההליכים המשפטיים בהגשת בקשה לצו הגנה או בקשה לצו הרחקה או בקשה למניעת הטרדה מאיימת מפני התוקף או המאיים. הינכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לקבלת ייצוג משפטי מטעם עורך דין למשפחה, עו"ד גירושין, בטיפול באלימות במשפחה.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.