צוואות חשוב (איך) לעשות

בתי המשפט השונים נדרשים לעיתים קרובות להידרש למחלוקת המתעוררת בדבר כשירותה של צוואה, במסגרתה מוגשת בקשה לצו קיום צוואה כשצד כלשהו מתנגד לקיומה ומעלה ספק בדבר אמיתותה. רבים הם המקרים שניתן היה למנוע את הגעתם אל פתחם של בתי המשפט ככל והייתה הקפדה על טיבה וצורתה של הצוואה ולא רק על עצם קיומה. על כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום צוואות לצורך הכנת צוואה כשירה שתהא בעתיד תקפה ולא תהא כל מניעה מליתן צו קיום צוואה.

צוואה הינה כלי שבאמצעותו המצווה יכול להשיג וודאות רבה יותר באשר לעתיד בעצם קביעת זהות יורשיו והבעלות על נכסיו. כמו כן, בצוואה ניתן להשיג פיתרון לאי נעימות קיימת בהווה או לחילופין למנוע אי נעימות אפשרית עתידית, כמו למשל לקבוע הסדר מכר של דירה במקום שבעתיד תתעורר מחלוקת באשר לאופן השימוש בה. אי לכך נראה, כי לנוכח משמעויותיה הרבות, חשוב לעשות צוואה.

אולם, בכך אין די. נדרש ממי שמחליטים לערוך צוואות לקיים בקפידה את כל הוראותיו של חוק הירושה. רק קיומם של התנאים ההכרחיים בצוואה והימנעות מחוסרים או מפגמים אשר עלולים ליפול בה, תוכשר הצוואה ותקבל בעתיד תוקף משפטי מחייב. אחרת, בין אם בשל חוסרים ובין אם לנוכח העובדה, כי נפלו בה פגמים מהותיים, מוסמך בית המשפט להורות על ביטול הצוואה או על פסלותה. מעבר לכך, באמצעות ייעוץ נכון והכוונה משפטית של עורך דין צוואות הבקיא בתחום, ניתן לעשות שימוש מושכל בהוראות חוק הירושה ולאפשר את שליטת המצווה אף לאחר פטירתו. על כן, בסופו של דבר: לא חשוב רק לעשות צוואה. חשוב יותר איך לעשות צוואה.

אי לכך ובהתאם לזאת, ייעוץ משפטי הינו הכרחי בעשיית צוואה והיעדרו עלול להיות בסופו של יום בעוכריה, כשיתעוררו בצוואה ספקות. משרדנו המתמחה בענייני צוואות וירושות, עומד לרשותכם בכל עת ומעניק סיוע משפטי וייעוץ משפטי יסודי ומקיף, כמו גם שירותי ליטיגציה וייצוג בבתי משפט.

יש לכם שאלה בענייני צוואות? רוצים להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.