ירושה מכוח אימוץ

מה דינו של ילד אשר אומץ בדבר ירושתו של אביו המאמץ? האם בהיפוכם של דברים, יש לאב המאמץ זכויות בירושת ילדו המאומץ? ומה בדבר זכויות הילד המאומץ בירושת הוריו הביולוגיים?

חוק הירושה אינו פוסח על ירושה אפשרית במקרי אימוץ, בין אם מדובר בירושת ההורה המאמץ, בין אם מדובר בירושת הילד המאומץ או בין אם מדובר בירושת ההורה הביולוגי של הילד המאומץ. למעשה, נוקט החוק בגישה המיטיבה עם ילדים מאומצים כדין מכוח צו אימוץ ולפיה, הילד המאומץ הינו יורש של קרוביו הביולוגיים, הוריו, אחיו וכיוצ"ב, ומלבד זאת הילד המאומץ הינו יורש כדין את הורהו המאמץ כאילו היה ילדו.

בסופו של יום, החוק מכיר בהוריו המאמצים של הילד המאומץ כאילו היו אלה הוריו הטבעיים, לרבות זכויות הירושה על פי דין שיש לצאצאיו של הילד המאומץ ביחס להורים המאמצים, אך לא ביחס לקרוביהם. בהיפוכם של דברים, ההורה המאמץ יורש את ילדו המאומץ כאילו היה ילדו, אולם קרוביו של ההורה המאמץ אינם יורשים על פי דין את המאומץ. ברוח האמור בחוק המיטיב עם ילדים אשר הוצאו ממשפחתם בצו אימוץ, החוק שולל ביחס לירושת המאומץ את זכויות הירושה של קרוביו הביולוגיים.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.