הסדרי ראייה

הסדרי ראייה הינם מסגרת זמן מוגדרת מראש במהלכה נפגש הילד עם הורהו הלא משמורן. כשם שהמשמורת יכולה להיקבע על ידי שני ההורים בהסכמתם כך יכולים להיקבע בין ההורים הסדרי הראייה. בהיעדר הסכמה תידרש הערכאה השיפוטית, בהתאם לשיקול דעתה ובסיוע חוות דעתם של הגורמים המקצועיים, להכריע בדבר היקף הסדרי הראייה השבועיים, משך זמנם, מקום קיומם ואופיים, לרבות אפשרות לינת הילד אצל ההורה הלא משמורן. בתוך כך, אף לצורך שינוי בהסדרי הראייה, בין אם להרחבתם ובין אם לצמצומם תידרש הכרעת הערכאה השיפוטית.

להסדרי הראייה קיימת חשיבות רבה. ראשית, נועדו הסדרי הראייה לשמור על קיומו של קשר תקין של הילד עם הורהו הלא משמורן. שנית, משמעות הסדרי הראייה אף רחבה יותר, שכן בקיום הסדרי הראייה שהוגדרו ונקבעו מראש נוצרת שגרה התורמת ליציבות בחיי הילד והוריו המורגלים ללוחות זמנים ולמפגשים קבועים באופן המאפשר לילד ולהוריו לתכנן בקפידה ומבעוד מועד אתסדר יומם. לכן, הפרת הסדרי הראייה, על כל צורותיה, עשויה לגרור עמה סנקציות כנגד הצד המפר.

הסדרי הראייה המקובלים עשויים להתקיים פעמיים במהלך השבוע ובכל סוף שבוע שני כאשר בכל הנוגע לחופשות ממוסדות החינוך ו/או חגים חלוקת הזמן בו ישהו הילדים במחיצת כל אחד מההורים תהיה שווה.

רוצים לשאול שאלה, להעיר או להוסיף תגובה? נשמח להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.