משמורת ילדים

ניצבים בפני סוגית משמורת ילדים וקביעת הסדרי הראייה? כדי לקבל מידע מקיף ונכון בהתאם לנסיבות, צרו קשר לתיאום פגישת ייעוץ. דן לימור – משרד עורכי דין משפחה, מתמחה בדיני גירושין, מזונות, משמורת ילדים והסדרי ראייה, מציע מגוון שירותים משפטיים ועומד לרשותכם בכל עת. מהי משמורת ילדים והסדרי ראייה?

Fotolia_40618688_XS

משמורת ילדים, המצויה בתחום התמחותו של המשרד המתמחה בדיני משפחה, טומנת בחובה שני סוגים של משמורת. המשמורת המשפטית, המוקנית באופן אוטומטי לכל אחד מההורים אשר נותרים האפוטרופוסים הטבעיים על ילדם המשותף, שמשמעותה היא שכל אחד מההורים נושא בזכויות ובחובות ביחס לצורכי הילד ובכל הנוגע להחלטות מהותיות הנוגעות לגידולו, בריאותו, חינוכו ועתידו. לעומתה, המשמורת הפיסית, שמהותה החזקת הילד, תיקבע לרוב רק אצל הורה אחד ככל שהם אינם מתגוררים תחת קורת גג אחת.

בהיעדר הסכמה בין ההורים לעניין משמורת הילד תידרש הערכאה השיפוטית להכריע ולקבוע את זהות ההורה שבמחיצתו והחזקתו ישהה הילד – הוא ההורה המשמורן. במסגרת קביעת המשמורת ייקבעו בנוסף מפגשי הסדרי ראייה שבין הילד לבין ההורה הלא משמורן.

אין בקביעת המשמורת בידי ההורה המשמורן כדי לגרוע מזכויותיו וחובותיו של ההורה הלא משמורן ומכל מקום שני ההורים הינם בעלי מעמד זהה באשר לקבלת החלטות מהותיות הנוגעות לילדיהם.

הסמכות לדון בסוגית משמורת ילדים והחזקתם הינה מקבילה ומסורה לבית המשפט לענייני משפחה ואף לבית הדין הרבני אשר עשוי לרכוש סמכות בהסכמת הצדדים או מכוח כריכת תביעת המשמורת כחלק בלתי נפרד מתביעת גירושין המוגשת לפתחו. ההבדל בין הערכאות מהווה טעם נוסף וחשוב בצורך להיוועץ עם עורכי דין משפחה העוסקים בתחום המשמורת, וזאת כדי לבחון נכונה את הערכאה המשפטית אליה תיעשה הפנייה.

כחלק מתחום עיסוקו, משרד עורכי דין משפחה מתמחה באופן שוטף בדיני משמורת ילדים והסדרי ראייה ולכן מומלץ להיוועץ בעורך דין משפחה בפנייה לערכאות המשפטיות, כדי שיעזרו לצלוח את ההליכים המשפטיים בבטחה. לפיכך, בין אם הוגשה כנגדכם תביעה בעניין משמורת ו/או הסדרי ראייה ובין אם אתם שוקלים להגיש תביעה כזו, מומלץ לפנות לעורך דין משפחה.

בסופו של יום, הערכאה השיפוטית אשר תידרש לסוגיה תכריע בדבר המשמורת על פי עיקרון טובת הילד, שהינו העיקרון המנחה במקרים אלו אשר על פיו יישק דבר. אף אם הגיעו הצדדים לכדי הסכם, תידרש הערכאה לבחון את ההסכם ולאשרו בפסק דין, ככל ומשרת את עיקרון טובת הילד.

הינכם מוזמנים לפנות למשרדנו ולהיוועץ עם עורכי דין משפחה בסוגיות משמורת ילדים והסדרי ראייה. משרדנו העוסק בענייני גירושין, משפחה, ירושה, מעמיד לרשותכם עורך דין משפחה אשר ילווה אתכם באופן אישי בכל ההליכים באופן מקצועי ויסודי.

יש לכם שאלה, הערה תגובה? עורכי דין משפחה ישמחו להשיב לכם במהרה. צרו קשר וכתבו לנו באתר או כנסו וכתבו לנו בעמוד הפייסבוק ופנייתכם תיענה בהקדם.

חשוב: האמור לעיל על ידי עורך דין משפחה אינו מהווה ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק ואינו מהווה תחליף לו. כל המסתמך על המידע המופיע באתר מבלי לקבל ייעוץ משפטי פרטני ומעמיק עושה זאת על אחריותו בלבד.